Вірш «Смерть поета» складається із двох частин. Перша частина елегія, а друга сатира. У цьому вірші Лермонтов обвинувачує в смерті Пушкіна не тільки Дантеса, але й все суспільство. на думку Лермонтова, причина загибелі Пушкіна в тім, що поет приречений на самітність і не міг цього винести. Він кидається в далекий йому мир і гине

Пушкін загинув, тому що «Повстав він проти думок світла...». Світське суспільство не розуміє «його вільний, сміливий дарунок». Лермонтов порівнює Пушкіна з Ленским з роману А. С.Пушкіна «Євгеній Онєгін»: ... І він убитий і взятий могилою, Як той співак, невідомий, але милий, Видобуток ревнощів глухий... Лермонтов цим віршем хоче показати, що в смерті Пушкіна винувато світське суспільство, що не розуміло Пушкіна, коли він був ще живий. Але потім Лермонтов пише: Убитий!.. до чого тепер риданья, Порожніх похвал непотрібний хор И жалюгідний белькіт оправданья?

Долі свершился вирок! У першій частині вірша Лермонтов кілька рядків бере в інших письменників і небагато їх змінює. Друга частина вірша це відповідь на судження тих, хто виправдував убивць поета: А ви, гордовиті нащадки Відомою підлістю прославлених батьків,..

Лермонтов вірить, що якщо не земний суд, те «божий суд»» покарає тих, хто виправдував убивць поета: Є грізний суд: він чекає У своєму вірші Лермонтов використовує порівняння: Згас, як світоч, чудовий геній, Зів'янув урочистий вінок. Пушкіна як свіча, що висвітлює шлях, і як «урочистий вінок», що прикрашає. Мені дуже сподобався вірш «Смерть поета».

Лермонтов сміло й відкрито показує вбивць Пушкіна. Лермонтов поважав Пушкіна й брав з його приклад, і не злякався написати цей вірш, хоча знав, що може бути покараний


Розміщенно Referat в разделе Аналіз змісту Понедельник 10 марта 2014 в 13:53

Літературний аналіз вірша Лермонтова «Смерть поета» – Твір по добутку М. Ю. Лермонтова “Смерть поета”