Кожний із нас знайомиться з творами Оноре Бальзака у різному віці. Тому і сприймаються вони по-різному. Хтось по-малечому уявляє собі шагреневу шкіру і сприймає твір, як казку з бабусиних уст, а хтось свідомо уявляє життя французького суспільства уже в юнацькі роки. Але твори Бальзака — це ті твори, до яких людина не раз повертатиметься протягом життя і сприйматиме їх як щось нове і наново відкрите для себе.

На думку Сенеки, життя вимірюється не довжиною, а змістом. Мабуть, цими ж критеріями керувався і Бальзак, створюючи свою «Людську комедію». Автор написав 97 творів із 143 задуманих, відтворивши широку реалістичну картину французького суспільства першої половини ХІХ століття. Епопею автор поділив на три підрозділи: «Етюди про звичаї», «Філософські етюди» та «Аналітичні етюди», хоча розподіл цей є умовним, адже в усіх творах письменника присутні і показ звичаїв певної верстви населення, і філософські роздуми автора і від своєї особи, і від особи героїв, і глибокий аналіз подій, оцінку яких дано визначити читачеві. Проте авторський розподіл і нерівнозначний, адже розділ «Етюди про звичаї» став найбільшим не лише за обсягом (налічує 72 романи), а і за ідейним спрямуванням.

До того ж більшість дійових осіб кожного з творів продовжує своє життя на сторінках інших повістей і романів «Людської комедії». Серед цих персонажів Ежен Растиньяк, Жак Коллен (Вотрен), віконтеса де Бос-сан, Дельфіна Нусинген, Б’яншон і багато інших.

А разом із героями автор звертається і до тем, які намічені в одному з творів, а мають своє продовження в інших творах, перегукуються з основною проблематикою епопеї.

Центральною темою «Людської комедії» є тема згубної влади грошей, ненаситної гонитви за наживою. Саме гроші спотворюють стосунки між людьми, роблять предметами торгу найцінніші людські якості — любов, дружбу, нівелюють роль сім’ї, науки, мистецтва.

Найвідомішими творами Бальзака є «Гобсек», «Ежені Гранде», «Батько Горіо», «Втрачені ілюзії». Перекладами цих творів на українську мову ще в минулому сторіччі займались видатні класики. Творами Бальзака захоплювались Шевченко, Франко, Леся Українка. Не дивно, що наші сучасники з задоволенням знайомляться з творчістю Бальзака. Леся Українка, наприклад, всім радила читати «Втрачені ілюзії». Мені подобається цей твір, проте більш подобається «Батько Горіо», адже сім’я завжди є основою будь-якого суспільства, тому історія буржуазного суспільства, яку задумував розкрити Бальзак, бере початок саме в цьому творі. Потоптана дочками батьківська любов викриває характер трагедії усього буржуазного суспільства. А особисте життя героїв стає частиною суспільної моралі.

Не менш жахливим є життя лихваря, якому гроші замінили близьких людей, у повісті «Гобсек». Це стосується не лише Гобсека, який не визнавав власної дочки, а й людей вищого суспільного класу, дворян. Так графиня де Ресто заради кохання розорює власних дітей.

А роман «Шагренева шкіра», який очолив серію філософських творів письменника! Хіба ж не реалістично зобразив автор дійсність? Адже, зображуючи долю молодого поета, Бальзак викриває жорстоку гру пристрастей, жах і трагізм повсякденного життя.

Шагренева шкіра є символом приречення особистості, яка прагне лише насолоди. Автор вважає, що праця низів і паразитизм верхів несумісні.

Майже в усіх своїх творах Бальзак виступає майстром типізації і узагальнення. При цьому всі його образи виразні й індивідуальні.

Герої творів Оноре Бальзака — представники різних суспільних верств, які під впливом дійсності набувають тих чи інших реалістичних рис і самі стають виявом цієї дійсності, адже життя і характер людини зумовлюються суспільними відносинами.

Але підтекстом у «Людській комедії» Бальзака мені вважається судження, що за будь-яких суспільних обставин людина має залишатися людиною.


Розміщенно Referat в разделе Аналіз змісту Вторник 30 июня 2015 в 3:23
 • Твір по творах Бальзака
 • Короткі змісти добутків Бальзака ПРО. Твір по творах Бальзака ПРО. Гобсек [28]Євгенія Гранді [3]Батько Горио [11]Людська комедія [5]Шагренева шкіра [4] Твір по творчості Бальзака ПРО. Бальзак і жанр історичного романуКороткий огляд творів БальзакаОноре де Бальзак ( 1799-1850г. г.)Тема грошей в О. БальзакаТема грошей в О. Бальзака
 • «Людська комедія» Оноре Бальзака
 • Твір Бальзака - це ті добутки, до яких людина не раз буде вертатися протягом життя й сприймати їх як щось нове й заново відкрито для себе. На думку Сенеки, життя виміряється не довжиною, а змістом. Очевидно, цими ж критеріями керувався
 • У чому трагедія Гобсека
 • Оноре де Бальзак - великий французький письменник. Його заслуга в розвитку світової літератури полягає, насамперед, у тім, що він підняв жанр роману до вершин художньої досконалості й соціальної значимості. Стендаль був прав, називаючи Бальзака «королем романістів». Один з найбільш відомих
 • Оноре Бальзак — знавець людських пристрастей і рушійних сил суспільного розвитку – Твір з зарубіжної літератури
 • Творчість Оноре Бальзака дуже складна для сприйняття. Здавалось би, його герої знаходяться на поверхні зі своїми болями, радощами, пристрастями. А насправді, розглядаючи їх, натикаєшся на таку підводну течію, що може поглинути і не дати випірнути на поверхню. Образи його творів такі
 • Ідея повести Об Бальзака «Гобсек»
 • У світовій і українській літературі нам відома безліч прикладів, коли письменники всебічно зображували сучасне їм суспільство, з усіма його недоліками й позитивними рисами. Письменство завжди гостро реагувало на події, що відбувалися з його народом, малюючи їх у своїх романах, повістях,
 • Головна тема твору Бальзака «Гобсек»
 • Оноре де Бальзак увійшов у світову літературу як видатний письменник-реаліст. Саме він задумав, чи ледве не найбільший у світі цикл романів про життя всього суспільства, що назвав «Людська комедія». І справді, комічними іноді здаються людські зусилля, витрачені на дріб'язки, марнотратство,
 • Неоднозначність образу Гобсека в однойменній повісті Оноре Бальзака – Твір з зарубіжної літератури
 • Повість «Гобсек» займає особливе місце серед інших творів Оноре Бальзака першої половини 30-х років. Це один із найвидатніших творів письменника. Центральний образ твору — лихвар Гобсек. Біографія Гобсека, яку Бальзак вводить в оповідь, розкриває життєву основу його філософії. Філософія Гобсека —

«Людська комедія» Оноре Бальзака — грандіозна енциклопедія життя Франції і половини XIX століття – Твір з зарубіжної літератури