Толстой дав найширшу панораму російського життя початку XIX в. Жанр романепопея: життя зображується в національноісторичних масштабах. Через приватне життя зображується історія країни. Головна тема історична доля російського народу у Вітчизняній війні 1812 р. У романі виведено більше 550 персонажів, як вигаданих, так і історичних. Кращих своїх героїв Толстої зображує у всій їхній щиросердечній складності, у безперервних пошуках істини, у прагненні до самовдосконалення. Такі князь Андрій, Пьер, наташа, князівна Марья.

Негативні герої позбавлені розвитку, динаміки, рухів душі: елен, Анатоль. найважливіше значення в романі мають філософські погляди письменника. Публіцистичного глави випереджають і пояснюють художній опис подій. Фаталізм Толстого пов'язаний з його розумінням стихійності історії як «несвідомого, загального, ройового життя людства». Головна думка роману, за словами самого Толстого, «думка народна».

народ, у розумінні Толстого головна рушійна сила історії, носій кращих людських якостей. Головні герої проходять шлях до народу (Пьер на Бородінському полі; «наш князь» називали Болконского солдати). Ідеал Толстого втілений в образі Платона Каратаева. Ідеал жіночий в образі наташи Ростовой.

Кутузов і наполеон моральні полюси роману: «Немає величі там, де немає простоти, добра й правди». «Що потрібно для щастя? Тихе сімейне життя... з можливістю робити добро людям» (Л. Н. Толстой).


Розміщенно Referat в разделе Твори на вільні теми Суббота 5 июля 2014 в 4:49

Характеристика добутку “Війна й мир” Толстого Л. Н. – Твір по добутку Л. Н. Толстого “Війна й мир”